Raport efektywności energetycznej systemu akumulatorowego
To rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować wykorzystanie zasobów. Magazyny energii elektrycznej to urządzenia specjalnie zaprojektowane do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej. Doskonale współpracują z systemami fotowoltaicznymi.
KE zaproponowała także zwiększenie celu efektywności energetycznej na 2030 r. do 39% dla energii pierwotnej i 36% dla energii końcowej, z wartością docelową wynoszący 40% udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym UE, wraz ze wskaźnikiem 49% udziału odnawialnych źródeł energii w budynkach.
Gdzie jest Polska w zakresie efektywności energetycznej?
KE zaproponowała także zwiększenie celu efektywności energetycznej na 2030 r. do 39% dla energii pierwotnej i 36% dla energii końcowej, z wartością docelową wynoszący 40% udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym UE, wraz ze wskaźnikiem 49% udziału odnawialnych źródeł energii w budynkach.
Kontrola systemu ogrzewania i klimatyzacji
Kontrole systemu ogrzewania i klimatyzacji obejmują ocenę sprawności tych systemów oraz ich dostosowania dla potrzeb użytkowych budynku. Wynikiem kontroli okresowej, przeprowadzonej przez ekspertów DEKRA, jest raport, w którym sformułowane zostają zalecenia pokontrolne i opis stanu technicznego. W rezultacie właściciel lub zarządca ...
Okresowa kontrola budynków w zakresie systemu ...
Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków [18] reguluje zagadnienia związane z: zasadami sporządzania świadectw energetycznych (Rozdział 2), kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji (Rozdział 3) oraz zasadami prowadzenia centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków (Rozdział 4), a także sposobem opracowania …
Transformacja energetyczna
Ilustracja 11. Transformacja energetyczna. Podsumowanie zużycia energii w TWh rocznie (na górze) oraz jej produkcji (na dole) z podziałem na źródła dla danych jak w tekście (względem ilustracji 9 zmienione zapotrzebowanie w wyniku poprawy efektywności energetycznej). Źródło Symulator Bezemisyjnego Systemu Energetycznego, NCBR
Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Efektywność energetyczna – Raport ...
We wrześniu 2018 r. zewnętrzna firma przeprowadziła audyt efektywności energetycznej, którego celem było wskazanie działań modernizacyjnych oraz nakreślenie pozostałych działań służących podnoszeniu efektywności energetycznej. Część zaleceń audytu realizowana jest na bieżąco, a inne są na etapie planowania.
Działania na rzecz efektywności energetycznej
Na poziomie całej organizacji realizowana jest Polityka efektywności energetycznej Grupy Kapitałowej ENEA.. Na lata 2022-2024 zaplanowano następujące inicjatywy na rzecz efektywności energetycznej: opracowanie i aktualizację bazy wiedzy o wykonanych lub przygotowywanych przedsięwzięciach efektywnościowych dla spółek Grupy ENEA,
Ocena efektywności energetycznej systemów grzewczych
Kontrola systemu klimatyzacji wykonywana jest okresowo: co najmniej raz na 5 lat. Polega na ocenie efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW. Kontrole systemu klimatyzacji obejmują ocenę sprawności tych systemów, prawidłowego technicznie funkcjonowania elementów oraz ich dostosowania do …
Publikacje dotyczące efektywności energetycznej budynków
Poradnik w zakresie efektywności energetycznej budynków. Jest to zbiór informacji, przydatnych na etapie projektowania, budowy, jak również podczas użytkowania budynków lub ich części. W opracowaniu omówiono środki mające na celu poprawę charakterystyki energetycznej budynków oraz regulacje prawne w tym zakresie.Poradnik jest kierowany do szerokiego grona odbiorców ...
Efektywność energetyczna
PGNiG przedstawia czwarty Zintegrowany Raport Roczny, w którym znajdują się dane dotyczące Grupy PGNiG za okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Podane wartości dotyczą stanu na 31 grudnia 20120 r., chyba że w treści raportu zaznaczono inaczej. Raportowanie odbywa się w cyklu rocznym, a ostatni raport opublikowany został w sierpniu 2020 r.
Podsumowanie działalności branży energetycznej i gazowej w …
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował najnowszy raport dotyczący warunków podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w polskim sektorze energetycznym i paliw gazowych oraz stanu realizacji planów rozwoju przez operatorów obu sektorów.Raport ukazuje się w cyklu dwuletnim, a jego najnowsza, siódma edycja obejmuje …
NOWE MECHANIZMY WYNIKAJĄCE Z PROJEKTU DYREKTYWY O EFEKTYWNOŚCI ...
Uzupełnieniem mechanizmów związanych z poprawą efektywności energetycznej są rozwiązania zaproponowane w nowelizacji dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, w wyniku której określone zostaną konkretne środki mające na celu przyspieszenie tempa renowacji budynków, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów …
Środki poprawy efektywności energetycznej
wdrażanie systemu zarządzania środowiskowego (EMAS), potwierdzone uzyskaniem wpisu do rejestru EMAS; realizacja gminnych programów niskoemisyjnych, o których mowa w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Jednostka informuje o stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej na swojej stronie internetowej lub …
Efektywność energetyczna – raport Knauf Insulation
Efektywność energetyczna to priorytetowa polityka publiczna państwa. Po agresji Rosji na Ukrainę w 2022 roku zakłócenia w dostawach surowców energetycznych (węgla, gazu, ropy naftowej) oraz nagły wzrost cen zarówno nośników energii, jak też samej energii elektrycznej i cieplnej, znalazły się w centrum zainteresowania polityki publicznej i mieszkańców państw …
Poprawa efektywności energetycznej w transporcie
Na poprawę efektywności energetycznej transportu mają wpływ: działania na rzecz obniżenia transportochłonności gospodarki, czyli popytu na przewozy pasażerów i ładunków.Popyt ten kształtowany jest przez bardzo wiele czynników, przede wszystkim poza sektorem transportu jako wynik polityk w obszarach: gospodarczym, rolnym, osadniczym, …
Audyt energetyczny / Audyt efektywności energetycznej …
Białe Certyfikaty są wydawane w zakresie poprawy efektywności energetycznej m. in. na działania w zakresie modernizacji oświetlenia, unowocześnienia lub instalacji izolacji termicznej, ocieplenia ścian i dachów, wymiany okien i drzwi, modernizacji rurociągów, odzysku ciepła, wymiany sprężarek powietrza, modernizacji systemu chłodniczego, wentylacji lub wymiany …
Efektywne instrumenty wspierania efektywności energetycznej …
Inne postulaty to m . wycofanie wsparcia dla paliw kopalnych, wysokość ulgi termomodernizacyjnej zależna od efektów renowacji, kompleksowy system informowania i obsługi beneficjentów (One-stop-shop), indeksacja wskaźników kosztowych w przyszłości, programu „Czyste Powietrze" STOP SMOG.Dla budynków publicznych rekomendacje to m . większe …
Badanie zmian efektywności energetycznej
Raport z pracy badawczej „Badanie zmian efektywności energetycznej i emisyjności budynków służby zdrowia" prezentuje zagadnienia dotyczące zaoszczędzonej energii w budynkach przez podmioty lecznicze w wyniku przeprowadzonych działań modernizacyjnych. Zasada „najpierw efektywność energetyczna" jest podstawą aktualnej polityki klimatyczno-energetycznej Unii …
Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Rozwój systemu …
PRSP 2021-2030 uwzględnia kierunki rozwoju sektora energii w Polsce w perspektywie 2040 r. wyznaczone przez Projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r., będącej jedną z dziewięciu strategii wynikających z systemu zarządzania rozwojem kraju, oraz Projekt Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), którego opracowanie wynika ...
Informacja o sposobie wypełniania raportu ALC w zakresie efektywności ...
Szanowni Państwo. Informujemy, iż opracowaliśmy poradnik o sposobie wypełniania raportu ALC w zakresie efektywności energetycznej . W poradniku omówiono praktyczne kwestie dotyczące wpływu efektywności energetycznej na dostosowanie przydziału uprawnień do emisji w latach 2021-2025, w szczególności sposób wypełnienia raportu o poziomach działalności.
Zintegrowany System Zarządzania
Wdrożenie w PKN ORLEN System Zarządzania Energią (SZEn) wg ISO 50001 jest odpowiedzią Spółki na Krajowy Plan Działań dotyczących efektywności energetycznej, opracowany na podstawie Ustawy z 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej, zgodnie z Dyrektywą 2012/27/UE z 25 października 2012r.
Praca Specjalista efektywności energetycznej
Praca: Specjalista efektywności energetycznej. 130.000+ aktualnych ofert pracy. Konkurencyjne wynagrodzenie. Pełny etat, praca tymczasowa, niepełny etat. Powiadomienia o nowych ofertach pracy. Szybko & bezpłatnie. Zacznij nową karierę już teraz!