Ogłoszenie listy inwestorów w elektrownie magazynujące energię
To rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować wykorzystanie zasobów. Magazyny energii elektrycznej to urządzenia specjalnie zaprojektowane do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej. Doskonale współpracują z systemami fotowoltaicznymi.
Apetyt Chin na czystą energię wodną rośnie proporcjonalnie z budową nowych obiektów – w kraju wygasza się kolejne elektrownie węglowe (choć w niektórych częściach Chin wciąż powstają nowe obiekty zasilane węglem), a w ich miejsce otwiera się nowe hydroelektrownie. Jak podaje Reuters, najnowszy pięcioletni plan gospodarczy Chin, …
Chiny uruchomiły drugą największą hydroelektrownię na świecie.
Apetyt Chin na czystą energię wodną rośnie proporcjonalnie z budową nowych obiektów – w kraju wygasza się kolejne elektrownie węglowe (choć w niektórych częściach Chin wciąż powstają nowe obiekty zasilane węglem), a w ich miejsce otwiera się nowe hydroelektrownie. Jak podaje Reuters, najnowszy pięcioletni plan gospodarczy Chin, …
AMB Energia uruchomiła największą elektrownię słoneczną w …
Spółka AMB ENERGIA uruchomiła dwie kolejne elektrownie fotowoltaiczne wchodzące w skład Podlasie Solar Park – największą w Polsce elektrownię słoneczną – Kolno II o mocy 1,84 MWp oraz elektrownię słoneczną w Jedwabne o mocy 0,71 MWp. Energia elektryczna wytworzona w ramach Podlasie Solar Park może pokryć zapotrzebowanie roczne na energię …
Dodatkowe 3 lata na budowę elektrowni wiatrowej
W przypadku wyboru oferty w aukcji OZE zorganizowanej w 2019 r., wytwórca ma obowiązek sprzedać po raz pierwszy wyprodukowaną energię wiatrową w terminie maksymalnym 33 miesięcy od dnia zamknięcia sesji aukcji [4]. Zakładając, że aukcja OZE przeprowadzona będzie jesienią 2019 r., orientacyjny czas na wykonanie obowiązku to …
Porównanie technologii magazynowania energii
W miarę rozwoju technologii CAES, możemy spodziewać się dalszego poszerzania ich zastosowań i wzrostu znaczenia w różnych dziedzinach. Podsumowanie. W artykule dokonaliśmy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES. Omówiliśmy zalety, wady i szczegółowe ...
Magazynowanie energii
Elektrownie szczytowo-pompowe PHS (ang. ... Energię w postaci ciepła można wykorzystać do podgrzania dobrze przechowującej ją substancji (takiej, która przyjmuje jej dużo i oddaje powoli). Taką substancją może być zarówno ciecz (np. woda lub oleje) jak różne materiały stałe (np. cegły magnetytowe w piecach akumulacyjnych). Europa dysponuje magazynami …
Informacje dla inwestorów | Serwis Relacji Inwestorskich Grupy Enea
To dowód na stabilną pozycję finansową Grupy Enea i konsekwentne wzmacnianie wiarygodności wśród inwestorów. ... 18 kwi 2024. Grupa Enea podsumowuje 2023 rok – przyspieszenie rozwoju projektów OZE wspiera transformację Grupy . Grupa Enea aktywnie uczestniczy w procesie transformacji polskiego sektora elektroenergetycznego, konsekwentnie …
Przetargi z branży energetycznej
4 · Przetargi z branży: Energetyka - elektrownie, elektrociepłownie. Na stronie przetargi znajdziesz największy zbiór ogłoszeń dla firm z sektora energetycznego. Oferty wyszukujemy w Internecie, prasie i oficjalnych źródłach (BZP, BIP, TED). Pomagamy w dotarciu do ofert dotyczących robót energetycznych, które są interesujące dla Twojej firmy. Zarejestruj …
Systemy magazynowania energii – poradnik
Pompowanie może odbywać się wykorzystując do tego celu energię wyprodukowaną przez odnawialne źródła energii. W ten sposób elektrownie szczytowo-pompowe mogą osiągać sprawności od 75% do 85%. Ze względu na dużą pojemność energetyczną i elastyczne sterowanie – technologia magazynowania w elektrowniach szczytowo-pompowych ...
Dofinansowanie na domowe elektrownie wiatrowe – za i przeciw
W ocenie Dawida Zielińskiego, prezesa Columbus Energy, główną barierą w rozwoju przydomowych elektrowni wiatrowych w Polsce jest niska świadomość społeczna i wiedza na temat tej technologii. – To stosunkowo nowe urządzenia na rynku OZE, których efektywność i opłacalność dopiero testujemy w naszym kraju – podkreśla Zieliński.
Czy opłaca się inwestować w farmy fotowoltaiczne?
Instalacja fotowoltaiczna umożliwia transformację energii słonecznej w energię elektryczną – dzięki niej możemy więc pozyskać czysty, ekologiczny prąd. Jeszcze do niedawna panele montowane były głównie na dachach domów jednorodzinnych, dziś natomiast budowane są całe farmy fotowoltaiczne, z których prąd może zasilać gospodarstwa domowe w całej …
Magazyny energii niezbędnym elementem transformacji …
kładowo koło zamachowe, elektrownie szczytowo--pompowe czy akumulatory kwasowo-ołowiowe i niklowo-kadmowe – mają ponadstuletnią historię. Spektakularny rozwój zasobników energii na potrzeby systemu elektroenergetycznego nastąpił jednak do-piero w ostatnich kilkunastu latach. Związany jest on ze spadkiem cen baterii oraz udoskonaleniem bateryj - nych technologii …
Inwestycje w energetykę będą rosły, ale i tak są za małe aby …
W Chinach priorytetem politycznym i inwestycyjnym jest modernizacja sektora poprzez zamykanie małych, nieefektywnych kopalń oraz inwestycje w duże, w pełni zmechanizowane kopalnie, natomiast w Indiach głównym motorem napędowym inwestycji energetycznych jest ograniczenie importu węgla, który w ostatnich latach oscylował w …
Elektrownia atomowa w Polsce. Znamy plany na 2024 rok
Budowę trzech elektrowni jądrowych zakłada tzw. mała strategia energetyczna, a więc Krajowy Plan na Rzecz Energii i Klimatu. Elektrownie miałyby powstać w drugiej połowie lat 30 i na początku lat 40. Rząd nie skreśla projektu w …
Dodatkowe 3 lata na budowę elektrowni wiatrowej – jako zachęta …
Wprowadzoną zmianą ustawodawca zachęca inwestorów do złożenia oferty w aukcji OZE organizowanej przede wszystkim w 2019 r. (brak jeszcze ogłoszenia Prezesa URE o terminie aukcji). W przypadku wyboru oferty w aukcji OZE zorganizowanej w 2019 r., wytwórca ma obowiązek sprzedać po raz pierwszy wyprodukowaną energię wiatrową w terminie …
Czy warto inwestować w małe elektrownie wodne?
Polska jest zobowiązana do wytwarzania energii przynajmniej w 32 proc. ze źródeł odnawialnych do roku 2030. Aby spełnić ten cel musi zastąpić stabilną choć szkodliwą dla środowiska energię z węgla. Małe elektrownie wodne (MEW) są źródłem odnawialnym, które warto rozwijać w Polsce z dwóch kluczowych przyczyn.
Rozwiązania w zakresie magazynowania energii odnawialnej
Rozwiązania w zakresie magazynowania energii odnawialnej są niezbędne dla zrównoważonej przyszłości. Zaawansowane rozwiązania obejmują systemy akumulatorowe (takie jak akumulatory litowo-jonowe i przepływowe), magazynowanie energii cieplnej, magazynowanie energii sprężonego powietrza, magazynowanie energii w kole zamachowym i magazynowanie …
Europa znów stawia na atom
Zwolennicy rozwoju energetyki jądrowej w Unii Europejskiej mają powód do zadowolenia. Atom znalazł się na liście technologii zrównoważonych pod kątem zeroemisyjności, a Niemcy i Francja prawdopodobnie osiągnęły konsensus w zakresie docelowego modelu jego finansowania we Wspólnocie. Zwolennicy rozwoju energetyki jądrowej w Unii Europejskiej …
Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …
Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …
Czy i dlaczego warto inwestować w farmy fotowoltaiczne?
4. Zaangażowanie w ochronę środowiska oraz bezpieczeństwo energetyczne. Poprzez inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne zmniejszamy negatywne oddziaływanie gospodarki na środowisko naturalne. Według polityki UE, źródła energii oparte na węglu mają zostać wyeliminowane do 2050 roku. 5. Wzrost zapotrzebowania na energię