Zalecenia dotyczące polityki wspólnego przechowywania energii
To rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować wykorzystanie zasobów. Magazyny energii elektrycznej to urządzenia specjalnie zaprojektowane do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej. Doskonale współpracują z systemami fotowoltaicznymi.
Polityka energetyczna: zasady ogólne. Unijna polityka energetyczna opiera się zasadach dekarbonizacji, konkurencyjności, bezpieczeństwa dostaw i zrównoważonego rozwoju. …
Bezpieczna i solidarna transformacja. Zadania dla ...
Jeszcze w czerwcu liderzy i liderki UE przyjęli Program Strategiczny, w którym znalazły się zagadnienia dotyczące rządów prawa, bezpieczeństwa i obrony, wspólnego rynku, konkurencyjności oraz zielonej i cyfrowej transformacji. Program polityczny KE i agenda strategiczna to dokumenty określający cele i zadania wspólnoty na kolejne pięć lat, tak więc …
Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Energii Atomowej …
Komisja kieruje wszelkie ewentualne zalecenia dotyczące tych projektów w ciągu trzech miesięcy od daty ich otrzymania. Artykuł 34 Każde Państwo Członkowskie, na którego obszarze prowadzone są szczególnie niebezpieczne doświadczenia, podejmuje dodatkowe środki w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, po uzyskaniu opinii Komisji na ich temat.
Zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii poprzez rozwój …
na wewnętrzny rynek energii 113–127 Wnioski i zalecenia Załącznik I – a) Średnie ceny detaliczne energii elektrycznej wraz z podatkami dla konsumentów będących gospodarstwami domowymi: 1. kwartał 2015 r. (w centach za 1 kWh) b) Średnie ceny energii elektrycznej bez VAT i podatków niepodlegających zwrotowi dla konsumentów przemysłowych: 1. kwartał 2015 r. (w centach za …
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU …
też wierzymy w korzyści płynące ze wspólnego podejścia i przekazu tam, gdzie jest to możliwe. Niniejsze Wytyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym („Wytyczne") zawierają pewne oczekiwania dotyczące etyki biznesu, warunków pracy, praw człowieka, zdrowia i bezpieczeństwa, przywództwa w zakresie ochrony środowiska oraz …
SPRAWOZDANIE w sprawie wniosku dotyczącego …
SPRAWOZDANIE w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego środki na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w instytucjach, organach, urzędach i agencjach Unii (COM(2022)0122 - C9-0122/2022 - 2022/0085(COD)) Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Sprawozdawczyni: Henna …
Komisja publikuje zalecenia dotyczące krajowych planów strategicznych …
Komisja publikuje zalecenia dotyczące krajowych planów strategicznych w ramach wspólnej polityki rolnej Bruksela, 18 grudnia 2020 r. Komisja opublikowała dziś komunikat i zalecenia dla każdego państwa członkowskiego, aby wspomóc te państwa w sporządzaniu ich planów strategicznych w ramach wspólnej polityki rolnej (WPR).
Teksty przyjęte
z zadowoleniem przyjmuje publikację nowej strategii UE na rzecz energii z morskich źródeł odnawialnych; podkreśla, że szybki rozwój morskich wysp energetycznych ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia do 2030 r. celu dotyczącego zdolności wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych; uważa, że strategia ta stwarza szansę przyspieszenia produkcji energii …
Polsce i Niemczech
Zalecenia wspólne dla obu krajów dotyczą kwestii regulacyjnych, w szczególności transpozycji przepisów w celu uzyskania zgodności z prawodawstwem UE, wsparcia dla celów takich jak walka z ubóstwem energetycznym i zmniejszenie zużycia energii którymi SE nie zajmują się …
Normy żywienia człowieka – podstawą zaleceń zdrowej diety
Od tego czasu normy żywienia zalecają odpowiednie spożycie energii, białek, tłuszczów i węglowodanów oraz witamin i składników mineralnych wyrażone w odpowiednich jednostkach miar na osobę na dzień. Polskie normy po raz pierwszy opracowane zostały w 1950 roku. Od tego czasu były systematycznie nowelizowane w miarę postępu wiedzy dotyczącej …
Sprawozdanie specjalne nr 5/18 dotyczące energii ze źródeł …
Na podstawie tych wniosków Trybunał sformułował następujące zalecenia: podczas opracowywania polityki w zakresie energii ze źródeł odnawialnych w przyszłości Komisja i państwa członkowskie powinny brać pod uwagę okoliczności dotyczące obszarów wiejskich i ich potrzeby, w szczególności w przypadku opracowywania zintegrowanych planów krajowych w …
Europejska strategia na rzecz zrównoważonej, konkurencyjnej i ...
w dniach 15-16 czerwca 2006 r. dotyczące wspólnego dokumentu Komisji i wysokiego przedstawiciela w sprawie zewnętrznych aspektów bezpieczeństwa energetycznego, — uwzględniając rozważania z jawnego przesłuchania zorganizowanego w tej sprawie przez Komisję Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego w dniu 12 września …
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
W ramach pakietu jesiennego publikuje również: projekt wspólnego raportu o zatrudnieniu (JER), w którym analizuje sytuację zatrudnienia w UE i sposób, w jaki kraje UE sobie z nią radzą; sprawozdanie dotyczące mechanizmu ostrzegania (AMR), w którym poszukuje się potencjalnych zakłóceń równowagi makroekonomicznej wymagających działań politycznych; zalecenia dla …
Polsce i Niemczech
5 Dalsze zalecenia dotyczące polityki i wnioski ... technologii wytwarzania i przechowywania energii. Analiza wskazała, że SE w obu krajach mają jeszcze do pokonania wiele zagrożeń i barier, w tym niedostateczne wsparcie finansowe i luki w przepisach, a także bariery administracyjne i techniczne, takie jak przeciążenia sieci. W Polsce przeszkodą w rozwoju SE …
Zalecenie Rady z dnia 14 lipca 2023 r. w sprawie krajowego …
Komisja przyjęła również zalecenie dotyczące zalecenia Rady w sprawie polityki gospodarczej w strefie euro, a także wniosek dotyczący wspólnego sprawozdania o zatrudnieniu na 2023 r., w którym przeanalizowano wdrażanie wytycznych dotyczących zatrudnienia i zasad Europejskiego filaru praw socjalnych. W dniu 16 maja 2023 r.
ZALECENIA
ZALECENIA ZALECENIE KOMISJI (UE) 2016/1318 z dnia 29 lipca 2016 r. w sprawie wytycznych dotyczących promowania budynków o niemal zerowym zużyciu energii oraz najlepszych praktyk służących zapewnieniu, aby w ter minie do 2020 r. wszystkie nowe budynki były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii KOMISJA EUROPEJSKA, uwzględniając Traktat o …
z dnia 14 lipca 2023 r.
Komisja przyjęła również zalecenie dotyczące zalecenia Rady w sprawie polityki gospodarczej w strefie euro, a także wniosek dotyczący wspólnego sprawozdania o zatrudnieniu na 2023 r., w którym przeanalizowano wdrażanie wytycznych dotyczących zatrudnienia i zasad Europejskiego filaru praw socjalnych. W dniu 16 maja 2023 r. Rada przyjęła zalecenie w …
Wspólny rynek energii elektrycznej w Europie
Spis treści 3 Spis treści Wprowadzenie 5 1 | Geneza wspólnego rynku energii elektrycznej UE 6 2 | Wspólny europejski rynek energii – rynek spot 7 3 | Integracja europejskiego rynku energii 12 4 | Najważniejsze giełdy energii w UE – role, które pełnią na rodzimych rynkach oraz pozycja TGE 13 5 | Propozycje rozwiązań prawnych 16 Warszawa, lipiec 2018 r.
Dz.U.UE.L.2024.596
(8) Zalecenia Komisji dotyczące poziomu ambicji w dziedzinie energii ze źródeł odnawialnych wynikają ze wzoru określonego w załączniku II do rozporządzenia (UE) 2018/1999, który opiera się na obiektywnych kryteriach, oraz opierają się na głównych politykach i środkach, których brakuje w projekcie zaktualizowanego KPEiK Danii, aby umożliwić terminowe i …
]>Zalecenie Rady z dnia 14 lipca 2023 r. w sprawie krajowego …
również zalecenie dotyczące zalecenia Rady w sprawie polityki gospodarczej w strefie euro, a także wniosek dotyczący wspólnego sprawozdania o zatrudnieniu na 2023 r., w którym przeanalizowano wdrażanie wytycznych dotyczących zatrudnienia i zasad Europejskiego filaru praw socjalnych. W dniu 16 maja 2023 r. Rada przyjęła
ZARYS EWOLUCJI WSPÓLNEGO RYNKU ENERGII W UNII EUROPEJSKIEJ
ewolucji Wspólnego Rynku Energii w Unii Europejskiej począwszy od Trak-tatów założycielskich, aż do przyjęcia trzeciego pakietu Dyrektyw Wewnętrz- nego Rynku Energii. 252 Anna Czech 1. Ewolucja Wspólnego Rynku Energii – ujęcie traktatowe Pierwsze regulacje z zakresu energetyki zostały zawarte w traktatach za-łożycielskich1, które stworzyły ramy prawne dla podejmowania ...
Czas na oszczędzanie energii
Wykorzystanie energii jest podstawą funkcjonowania we współczesnym świecie. Jest również istotnym warunkiem zapewnienia komfortu w gospodarstwach domowych a także w miejscu pracy. Paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa występują na świecie w ograniczonej ilości. Jeżeli zmniejszymy ich użycie – wystarczą na dłużej. Ponadto produkcja i …
Gotowi na Gotowi na porażkę osiągn
zawiera zalecenia dotyczące zmiany obu rozporządzeń w taki sposób, aby zapewnić ich spójność z pakietem „Gotowi na osiągnięcie celu 55 proc.", a w szerszym ujęciu – z celami porozumienia paryskiego. Rozporządzenie w sprawie zarządzania unią energetyczną nakłada na każde państwo członkowskie obowiązek opracowania 10-letniego krajowego planu w dziedzinie …